Ruduo – miško gėrybių rinkimo metas. Kaip saugiai elgtis Lietuviškame miške?

Kai rudens lapai ima keisti savo spalvas, Lietuvos miškai tampa tikra gėrybių saugykla. Gausu grybų, uogų ir kitų miškų dovanų, kurias norisi parnešti namo. Tačiau renkant šias gėrybes, svarbu laikytis tam tikrų saugumo taisyklių, kad šis malonus laisvalaikio praleidimas netaptų nelaimės priežastimi.

Pasirinkite žinomą vietą

Jei neesate pažįstamas su konkrečiu miško kampeliu, rinkitės gerai pažįstamas vietas. Taip išvengsite pasiklydimo grėsmės. Prieš eidami į mišką, informuokite artimuosius apie savo kelionės tikslą ir planuojamą sugrįžimo laiką.

Naudokitės žemėlapiu arba mobiliųjų programėlėmis

Nors šiuolaikinės technologijos leidžia naudotis įvairiomis programėlėmis orientavimuisi gamtoje, senasis geras popierinis žemėlapis taip pat gali būti naudingas.

Laikykitės žinomų takų

Net jei esate patyręs miško lankytojas, laikykitės žinomų ir aiškiai paženklintų takų. Tai sumažins pasiklydimo riziką.

Pažinkite grybus

Lietuvos miškuose auga tiek valgomi, tiek nuodingi grybai. Prieš rinkdami grybus, įsitikinkite, kad jūs juos gerai pažįstate arba turite patyrusį grybautoją, kuris gali jums patarti.

Saugokitės laukinių gyvūnų

Nors didžioji dalis Lietuvos miškų gyventojų yra žmogui nekenksmingi, svarbu laikytis atstumo ir negąsdinti jų, jei juos sutinkate.

Pasirūpinkite apranga

Dėvėkite patogius ir atsparius batus, taip pat ilgus drabužius, kad apsisaugotumėte nuo erkių ar kitų vabzdžių. Taip pat svarbu turėti peilį ar kitą aštrų įrankį grybams ar kitoms gėrybėms rinkti.

Turėkite pirmosios pagalbos rinkinį

Nelaimės atsitikimai gali nutikti bet kur ir bet kada. Pirmosios pagalbos rinkinys gali būti labai vertingas esant poreikiui.

Rudenį Lietuviški miškai tampa tikru rojumi gamtos mylėtojams. Tačiau, mėgaujantis šiuo metų laiku, būtina ne tik ieškoti miško gėrybių, bet ir elgtis saugiai. Laikydamiesi aukščiau paminėtų patarimų, galėsite smagiai ir saugiai praleisti laiką gamtoje.