JONIŠKIO MIŠKŲ URĖDIJA


Naujienos
  Naujienų prenumerata
  Mažmeninės malkų kainos
  Kalėdinių eglučių pardavimo kainos
Struktūra ir kontaktai
  Urėdijos struktūros schema
  Vadovas
  Darbo laikas
  Kontaktai
  Žemėlapis
  Ieškantiems darbo
  Planuojami susitikimai įstaigoje ir jų informacija
Teisinė informacija
  Teisės aktai
  LR Aplinkos ministro įsakymai
  Generalinio miškų urėdo įsakymai
Veikla
  Veiklos sritys
  Miško atkūrimas ir miško įveisimas
  Prekyba apvaliaja mediena
  Viešieji pirkimai
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
  Nuostatai
  Planavimo dokumentai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Darbuotojai ir vidutinis mėnesinis uždarbis
  Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
  Ūkio subjektų priežiūra
  Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Medžioklė (Jagd/Hunting)
  PM plotų medžioklė
  ELEKTRONINĖ MEDŽIOKLĖS REGISTRACIJOS FORMA
Privačių miškų savininkams
  Teisės aktai
  Medienos gabenimo tvarka
Nuorodos
Medelynas
  DEKORATYVINIŲ SODMENŲ PARDAVIMO KAINOS
  MIŠKO SODMENŲ PARDAVIMO KAINOS
Apie mus
  Istorinė apžvalga
  Bendrieji duomenys
  Gamtos turtai
  Jaunųjų miško bičiulių sambūris
Viešieji prekių aukcionai
Klausimai
Aktualios nuorodos
Miškų tvarkymo sertifikavimas
Miškotvarka
Girininkijos
  Beržėnų girininkija
  Mikaičių girininkija
  Joniškio girininkija
  Satkūnų girininkija
  Skaistgirio girininkija
  Žagarės girininkija
  Medienos ruošos, prekybos ir techninis padalinys
Lankytinos vietos
  Turizmas
  Žagarės regioninis parkas
  Rekreaciniai objektai
Informacijos rodyklė
Orų prognozė
MIŠKŲ GAISRINGUMAS
Miško kelių taisymo planai
Vaizdo galerija
  Girių horizontai
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę
2017-11-07  Žagarės regioninio parko direkcija: IN MEMORIAM ŽAGARĖS REGIONINIO PARKO DIREKCIJOS SAVANORIUI, JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIUI JUOZUI KAZLAUSKUI (1942-2017)


 IN MEMORIAM ŽAGARĖS REGIONINIO PARKO DIREKCIJOS SAVANORIUI, JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIUI JUOZUI KAZLAUSKUI (1942-2017)
 
 

T
aip netikėtai netekome žmogaus, kuris mums buvo ne tik pavyzdys, bet ir didžiulė mūsų pagalba, išmokęs mus būti ištikimiems savo darbui, savo vertybėms, nesiblaškyti ir nepasiduoti pesimizmui. Nuoširdžiai atsidavęs Žagarei, jo žmonėms, jis kvietė žagariečius dalyvauti kultūriname miesto gyvenime, kūrė filmus, fotografavo taip įamžindamas mūsų krašto žmones, jų gyvenimo istorijas, surinko nuostabią senųjų daiktų ekspoziciją pavadinimu „Žagarės krašto istorija“. 
 
Juozas Kazlauskas gimė 1942 m. kovo 10 d. Žagarėje.
    
2001 m. su grupe bendraminčių subūrė kapelą, o paskui ir pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių klubą „Švėtė“. Vienas didžiausių Juozo Kazlausko darbų – surinkta senovinių daiktų ekspozicija pavadinimu „Žagarės krašto istorija“. Ją sudaro daugiau nei 2000 eksponatų. Rinkti senus daiktus Juozas pradėjo 2007 m. Ne vienas daiktas už savo lėšas yra ir įsigytas iš žagariečių. Ekspozicijoje vietą atrado įvairūs namų apyvokos, buities daiktai, nuotraukos, dokumentai, XIX a. vid. spausdinti leidiniai, prieškario Lietuvoje leisti laikraščiai ir žurnalai. Iš pradžių įkurta Žagarės seniūnijos pastate, 2015 m. Juozo Kazlausko ekspozicija perkelta į Žagarės dvaro rūmus ir juose įsikūrusį lankytojų centrą. 
 
Daugybę metų Juozas Kazlauskas taip pat rinko informaciją apie Žagarės įvykius, kultūrinius renginius, nuotraukose ir vaizdo įrašuose įamžino svarbiausias akimirkas iš miesto gyvenimo, vykdė įvairius projektus, kurių tikslas – įamžinti vietos senolius, architektūrą, gamtą. Juozas Kazlauskas sukaupęs apie 400 diskų su fotografuota ir filmuota įvairia medžiaga. Pirmąjį filmą su keliais „Švėtės“ klubo bendraminčiais sukūrė dar 2008 m. apie Žagarės senovinius ir istorinius pastatus. Keletą metų vykdė projektą „Mūsų senoliai“, kurio metu kalbino vyriausius Žagarės miesto gyventojus apie svarbiausius praeities įvykius, gyvenimą Žagarėje. Per dvejus metus įamžinta apie 60 vyresnių kaip 80 metų vietos gyventojų. 2011 m. pristatytas sukurtas filmas „Žagare, mano Žagarėle“, įdomus filmas apie garsiausius mūsų krašto dainininkus, brolius Vaclovą, Ričardą ir Povilą Daunorus „Žagarė – dainininkų Vaclovo, Povilo ir Ričardo Daunorų gimtinė“. Juozas Kazlauskas taip pat sukūręs dokumentinių filmų apie romus, sausio 13 d. dalyvius, kultūros namus „Žagariečių kultūros židinys – kultūros namai 1946-2016“, biblioteką „80 akimirkų iš Žagarės bibliotekos“, tremtį „Žagariečiai tremtyje“. Šiuose filmuose įamžinta daugybė Žagarės žmonių, savo veikla ir darbais garsinančių, puošiančių mūsų kraštą. 
 
Juozą Kazlauską vadiname Žagarės krašto metraštininku. Jo surinkti eksponatai, sukauptos nuotraukos, sukurti filmai – vertinga istorinė medžiaga apie Žagarės kraštą ir jo žmones, jų dvasines erdves, savimonės atspindžius, fiksuoti savita forma, iliustruoti praėjusio ir dabartinio laikmečio nuotraukomis.
     2007 m. J. Kazlauskas buvo išrinktas į Joniškio iškiliausių žmonių dešimtuką. 2011 m. už nuoširdžią, neišsenkančią kūrybinę ir kraštotyrinę veiklą, etninės kultūros puoselėjimą ir krašto istorijos sklaidą, už nuopelnus Žagarės kraštui J. Kazlauskui buvo paskirta Joniškio rajono savivaldybės įsteigta Mato Slančiausko premija. 2017 m. Joniškio miesto šventės metu J. Kazlauskui buvo suteiktas Joniškio garbės piliečio vardas.
     Du metus Juozas Kazlauskas su žmona kiekvieną savaitgalį savanoriavo priimdamas lankytojus Žagarės regioninio parko lankytojų centre. Džiugiai sutikdavo kiekvieną lankytoją, kuriam pristatydavo dvaro rūmus ir čia esančias ekspozicijas, išsamiai atsakydavo į visus rūpimus klausimus.
 
     Juozas Kazlauskas parodė mums, kas yra atsakingas požiūris į savo krašto istorijos išsaugojimą. Jo nepaprasta energija, tolerancija, mokėjimas džiaugtis kiekviena diena buvo ir visada bus mums pavyzdys.
 

 
Atgal   Spausdinti  
© Joniškio miškų urėdija.
Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.